Strona główna    Kontakt
Nasza Szkoła
Aktualności
Z Życia Szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców
Dla Uczniów
Komunikaty
Nasza Gazeta
Dokumenty
Linki

Wakacje, wakacje!!!

Dobiega  końca  kolejny  rok  szkolny, czas  wypełniony  nauką, pracą, rozlicznymi  obowiązkami. Przed  nami  upragnione  wakacje, czas  wypoczynku. Odpoczynek  jest  prawem  i  potrzebą  każdego  człowieka,   ma  służyć  regeneracji  sił  zarówno  tych  fizycznych  jak  i  duchowych. To  od  nas  zależy  jak  wykorzystamy  czas  wakacji – czy  spędzimy  go  dla  naszego  pożytku, czy  też  „byle  jak”. To  ma  być  czas  na  czytanie, to  ma być  czas  odkrywania  i  podziwiania  piękna  przyrody, poznawania  zabytków  historycznych, zabytków  kultury  i  sztuki. Wakacje  to  czas  przebywania  na  koloniach, obozach, wędrówkach, poznawania  nowych  osób  i  nowych  miejsc. Ciekawość  otaczającego  nas  świata, szerokie  zainteresowania  wykluczają  poczucie  nudy w  czasie  wakacji. Trzeba  mieć  pomysł  na  wakacje, bo  umiejętnie  zaplanowany  i  zorganizowany  wypoczynek wzmacnia  nasze  siły  i  służy  rozwojowi i  samowychowaniu.
Czas  wakacji  to  okres w  którym  dochodzi  do  wielu wypadków  z  udziałem  dzieci  szczególnie  na  wsi. Trzeba  dbać  o  swoje bezpieczeństwo  wszędzie  gdzie  będziemy  przebywać; zarówno  gdy  pomagamy  naszym  rodzicom  w  pracach  polowych, gdy  przebywamy  nad  wodą  czy  poruszamy  się  po  drodze  pieszo  lub  rowerem. Musimy  pamiętać  o tym,  że  zdrowie  i  życie  mamy  tylko  jedno.

Na  czas  wakacyjnego  wypoczynku  życzę wszystkim  Uczniom, Nauczycielom  i  Czytelnikom  gazetki  radości  i  rozmodlenia  ducha. Trzeba  zasłuchać  się  w  barwne  głosy  ptaków, szmer  strumyka, dostrzec  urodę  falujących  traw, ukwieconych  łąk. Niech  to  inspiruje  nas  do  poszukiwania  i  tworzenia  piękna  i  dobra.

Piotr Masłyk

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Nasza szkoła | Aktualności | Z Życia szkoły | Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców | Dla uczniów | Komunikaty | Nasza Gazeta
Dokumenty | Linki

Stronę odwiedzono Liczniki internetowe razy