Sprzątanie świata w Zdziarcu

„Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.”   (źródło: Internet)           Uczniowie klas O – VI w także wzięli w niej udział. Posprzątaliśmy teren Szkoły, stadion i centrum Zdziarca. Była to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka. W końcu to A. Einstein już dawno temu powiedział, że „Przyroda jest dla człowieka wszystkim, człowiek dla przyrody… niekoniecznie”

{MW}