Strona główna    Kontakt
Nasza Szkoła
Aktualności
Z Życia Szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców
Dla Uczniów
Komunikaty
Nasza Gazeta
Dokumenty
Linki

Wycieczka szkolna do Zakopanego

W dniach 2 – 3 czerwca 2011 roku uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Zdziarcu wzięli udział w wycieczce klasowej do Zakopanego. Wyjazd ten poprzedziło wiele przygotowań – uczniowie poznali legendy i podania związane z tym regionem, cechy charakterystyczne dla Tatr oraz vademecum dobrego turysty.

Wyjazd miał miejsce 2 czerwca 2011 roku o godz. 7.30. spod budynku Szkoły Podstawowej. Ponad 30 uczniów pod opieką nauczycieli: p. Bożeny Kujdy, p. Agnieszki Harchut, p. Małgorzaty Warias i pana dyrektora Piotra Masłyka ruszyło w stronę południa Polski. W Tarnowie dosiadł się jeszcze Halny, słynny przewodnik beskidzki – p. Bronisław Wiatr. Po kilku godzinach jazdy dotarto do Zakopanego, gdzie uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca: Gubałówkę, Krupówki, skocznię narciarską na której Adam Małysz oddał swój ostatni skok oraz Jaszczurówkę. Nie mogło ich zabraknąć także na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowany jest m.in. twórca koziołka Matołka – Kornel Makuszyński, Późnym wieczorem grupa dotarła do Gliczarowa Górnego, tam na zebranych czekała pyszna kolacja, a potem ognisko. Oprócz pieczenia kiełbasek było śpiewanie piosenek do wtóru akordeonu na którym przygrywał Dyrektor Szkoły oraz taniec zbójnickiego. Następnego dnia wczesnym rankiem, po zjedzeniu śniadania, uczestnicy ruszyli znów w stronę Zakopanego, by tam za przewodnikiem ruszyć w kierunku Kuznic a dalej szlakiem na Obłuz, Przełęcz Między kopami, Dolonę Jaworzynki. Przejście trwało prawie 5 godzin i wymagało nie lada wysiłku i samodyscypliny, ale o wszystkim tym się zapominało – widok surowej, tatrzańskiej przyrody całe owo zmęczenie wynagrodził. Potem był jeszcze czas wolny na zakup pamiątek i oscypków, i późnym popołudniem uczestnicy wyruszyli w stronę Zdziarca.

Około godziny 20.00 uczniowie wraz ze swoimi opiekunami dotarli na miejsce. A tam czekali na nich stęsknieni rodzice i koledzy. Opowiadaniom długo nie było końca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Nasza szkoła | Aktualności | Z Życia szkoły | Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców | Dla uczniów | Komunikaty | Nasza Gazeta
Dokumenty | Linki

Stronę odwiedzono Liczniki internetowe razy