Strona główna    Kontakt
Nasza Szkoła
Aktualności
Z Życia Szkoły
Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców
Dla Uczniów
Komunikaty
Nasza Gazeta
Dokumenty
Linki

Opłatek środowiskowy

„Dziś opłatkiem się łamiemy radość błyska w naszym oku, kto wie drodzy, czy będziemy się znów łamać w przyszłym roku? Dziś się Dziecię narodziło, hymny grają Mu Anieli, co by odtąd dobrze było niechże każdy się weseli”.

Ten tekst, który można było usłyszeć na koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu braci Golców, dobrze oddaje klimat Nocy Betlejemskiej i tradycji z nią związanych.

       W sobotę 20 stycznia w naszej szkole odbył się opłatek dla mieszkańców wsi. Szafir nieba, zieleń lasu i atmosfera stajenki betlejemskiej przeniosły zebranych w klimat obchodzonych blisko miesiąc temu świąt Bożego Narodzenia. Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły i wprowadzeniu w atmosferę wieczoru wigilijnego przez księdza Proboszcza, zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii. Dalszą część spotkania uprzyjemniły występy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży z Grupy Apostolskiej. Młodsi uczestnicy wystawili krótkie jasełka, natomiast ich starsi koledzy przedstawili Misterium Bożonarodzeniowe oraz zaprezentowali swe talenty muzyczno – wokalne. Następnie wszyscy zebrani przyjęli życzenia złożone przez ks. Proboszcza i  połamali się opłatkiem przy dźwiękach kapeli Żarowianie. Aby podtrzymać tradycję wspólnego kolędowania, obecny na uroczystości Pan Burmistrz zaintonował kolędę „A wczora z wieczora”. Do śpiewu dołączyli się wszyscy zebrani. Całą uroczystość umilił poczęstunek przygotowany przez organizatorów. W tak miłej i rozśpiewanej atmosferze minął sobotni wieczór.(PM)

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Nasza szkoła | Aktualności | Z Życia szkoły | Grono Pedagogiczne
Dla Rodziców | Dla uczniów | Komunikaty | Nasza Gazeta
Dokumenty | Linki

Stronę odwiedzono Liczniki internetowe razy