,,Poezjo, wzbudź ducha narodu”

„Poezjo, wzbudź ducha narodu” to tytuł akademii  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która miała miejsce w naszej szkole. Występ przygotowali uczniowie klasy VIII oraz dziewczęta z klasy VI. Julia Chmiel rozpoczęła przedstawienie utworem ,,Kiedy ranne wstają zorze”. Młodzież przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy- słowem, gestem i piosenką- cenną lekcję historii, wkładając w to mnóstwo serca. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Na koniec występu Pan Dyrektor podziękował uczniom za trud włożony w akademię.

Gabriela Błach