Lekcja przedsiębiorczości

W środę 11 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przedsiębiorczości. Wszystko za sprawą Pani Agnieszki Machnik, która odwiedziła nasza szkołę na zaproszenie Pana Dyrektora  Piotra Masłyka.  Zarządzająca na co dzień oddziałem bankowym BNP Paribas w Radomyślu Wielkim Pani Agnieszka, wytłumaczyła uczniom na czym polega praca w banku i jakie ryzyko ona za sobą niesie. Zaciekawieni żacy mieli okazję obejrzeć i dotknąć banknoty innych walut. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się o tym, jak założyć konto i  poprawnie skorzystać z bankomatu oraz co zrobić, gdy zgubimy kartę bankomatową.
Lekcja przedsiębiorczości niestety minęła bardzo szybko. Uczniowie za aktywne uczestnictwo otrzymali upominki a wiedza zdobyta podczas tych 45 minut przyda się im podczas dorosłego życia.

W.W.