Wakacje, wakacje :)

Dobiega  końca  kolejny  rok  szkolny, czas  wypełniony  nauką, pracą, rozlicznymi  obowiązkami. Przed  nami  upragnione  wakacje, czas  wypoczynku.
Odpoczynek  jest  prawem  i  potrzebą  każdego  człowieka,   ma  służyć  regeneracji  sił  zarówno  tych  fizycznych,  jak  i  duchowych. To  od  nas  zależy  jak  wykorzystamy  czas  wakacji – czy  spędzimy  go  dla  naszego  pożytku, czy  też  „byle  jak”. To  ma  być  czas  na  czytanie, to  ma być  czas  odkrywania  i  podziwiania  piękna  przyrody, poznawania  zabytków  historycznych, zabytków  kultury  i  sztuki. Wakacje  to  czas  przebywania  na  koloniach, obozach, wędrówkach, poznawania  nowych  osób  i  nowych  miejsc. Ciekawość  otaczającego  nas  świata, szerokie  zainteresowania  wykluczają  poczucie  nudy w  czasie  wakacji. Trzeba  mieć  pomysł  na  wakacje, bo  umiejętnie  zaplanowany  i  zorganizowany  wypoczynek wzmacnia  nasze  siły  i  służy  rozwojowi i  samowychowaniu.

Czas  wakacji  to  okres w  którym  dochodzi  do  wielu wypadków  z  udziałem  dzieci  szczególnie  na  wsi. Trzeba  dbać  o  swoje bezpieczeństwo  wszędzie,  gdzie  będziemy  przebywać; zarówno  gdy  pomagamy  naszym  rodzicom  w  pracach  polowych, gdy  przebywamy  nad  wodą  czy  poruszamy  się  po  drodze  pieszo  lub  rowerem. Musimy  pamiętać  o tym,  że  zdrowie  i  życie  mamy  tylko  jedno.

Na  czas  wakacyjnego  wypoczynku  życzę wszystkim  Uczniom, Nauczycielom  i  Rodzicom radości  i  rozmodlenia  ducha. Trzeba  zasłuchać  się  w  barwne  głosy  ptaków, szmer  strumyka, dostrzec  urodę  falujących  traw, ukwieconych  łąk. Niech  to  inspiruje  nas  do  poszukiwania  i  tworzenia  piękna  i  dobra.

Piotr  Masłyk