Opłatek środowiskowy

„Dziś opłatkiem się łamiemy radość błyska w naszym oku, kto wie drodzy, czy będziemy się znów łamać w przyszłym roku? Dziś się Dziecię narodziło, hymny grają Mu Anieli, co by odtąd dobrze było niechże każdy się weseli”.

Ten tekst, który można było usłyszeć na koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu braci Golców, dobrze oddaje klimat Nocy Betlejemskiej i tradycji z nią związanych.

W sobotę 11 stycznia w naszej szkole odbył się opłatek dla mieszkańców wsi. Szafir nieba, zieleń lasu i atmosfera stajenki betlejemskiej przeniosły zebranych w klimat obchodzonych kilka tygodni temu Świąt Bożego Narodzenia. Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły i wprowadzeniu w atmosferę wieczoru wigilijnego przez księdza Proboszcza, zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii. Dalszą część spotkania uprzyjemniły występy uczniów szkoły. Młodzi aktorzy wystawili piękne jasełka. Następnie wszyscy zebrani przyjęli życzenia złożone przez ks. Proboszcza i  Pana Burmistrza, a także połamali się opłatkiem przy dźwiękach kapeli Żarowianie. Całą uroczystość umilił poczęstunek przygotowany przez organizatorów. W tak miłej i rozśpiewanej atmosferze minął sobotni wieczór.(PM)