Występ w Radomyślu Wielkim

Poezjo, wzbudź ducha narodu to tytuł akademii  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą mieli zaszczyt przedstawić uczniowie naszej szkoły w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim.  Występ przygotowała klasa VIII oraz dziewczęta z klasy VI. Julia Chmiel rozpoczęła przedstawienie utworem ,,Kiedy ranne wstają zorze”. Młodzież przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy- słowem, gestem i piosenką-  lekcję historii, wkładając w to mnóstwo serca. Podczas przedstawienia był obecny starosta powiatu mieleckiego – pan Stanisław Lonczak, współorganizator całego wydarzenia – Andrzej  Ziobroń. Wszyscy uczestnicy widowiska byli ubrani w stroje z epoki nawiązującej do powstania I-szej polskiej Konstytucji w Polsce i Europie. Za nagłośnienie był odpowiedzialny Pan Paweł Stanosz.  Całe przedstawienie przygotowywały panie: Bożena Rajska i Jolanta Laska. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami.

Gabriela Błach