Spotkanie z podróżnikiem

12 stycznia  gościliśmy w naszej szkole pana podróżnika, który  w ten  zimowy poranek zabrał  całą naszą społeczność do Tajlandii. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy o tym dalekim  kraju. Oprócz informacji typowo geograficznych, było dużo ciekawostek z innych dziedzin. Podczas prezentacji multimedialnej obejrzeliśmy słonie, tygrysy, nietoperze i inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński.  Dowiedzieliśmy się o słynnej tajskiej kuchni oraz jakie jest najpopularniejsze danie w Tajlandii. Usłyszeliśmy również, że Bangkok jest najbardziej zakorkowaną stolicą świata, a zanieczyszczenie powietrza zmusza mieszkańców  do zakładania maseczek  na twarz.  Spędziliśmy chwile w wiosce  z plemieniem Padaung,  w której żyją  kobiety żyrafy.  Zobaczyliśmy również jak wyglądają oryginalne stroje mieszkańców Tajlandii, a  niektórzy uczniowie mogli je nawet przymierzyć.

Spotkanie bardzo się wszystkim podobało,  uczniowie mieli mnóstwo pytań, a pan podróżnik dostał gromkie brawa.