Pamiętamy

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE… PRZEŻYJMY TE CHWILE GODNIE, POMYŚLMY O PRZEMIJANIU, KTÓRE JEST NASZĄ NADZIEJĄ NA SPOTKANIE Z PANEM I TYMI, KTÓRZY ODESZLI

Dnia 1 listopada Wszystkich Świętych obchodzimy i jak co roku na grobach swych bliskich znicze palimy, a coraz ich więcej po tamtej stronie mamy, po prostu coraz młodziej umieramy. Nad grobami bliskich się pomódlmy i nad własnym życiem zastanówmy. Czym jest dzisiaj dla nas dzień Wszystkich Świętych?. Jak dawniej, tak i dziś przychodzi w odświętnej szacie i w niezmienionej porze. Nie mówi nic, a mówi tak wiele cichy, pełen zadumy i pokory tajemniczy dzień Wszystkich Świętych. W tym niezwykłym dniu inaczej wstaje świt, inaczej biegnie czas, inaczej mówi doczesność, inaczej wieczność.

Co mówi Tobie dzień Wszystkich Świętych, cmentarna cisza, głęboka zaduma, grób i kwiat ?