„Idzie Święty Mikołaj grudniową porą…”

W dniu 6 grudnia 2011 roku Szkołę Podstawową w Zdziarcu odwiedził Święty Mikołaj.

Oczekiwanie na Świętego trwało już od rana. Ubrani w mikołajkowe stroje uczniowie z niecierpliwością wypatrywali Mikołaja. Jego przybycie wiązało się jednak z wykonaniem przez uczniów każdej klasy świątecznego zadania, które pod przewodnictwem p. Agnieszki Harchut przygotowała klasa V.

Klasa „O” zaśpiewała świąteczną piosenkę:

Klasa I układała puzzle:

Klasa II i III zaśpiewała świąteczną piosenkę:

Klasa IV rysowała Mikołaja:

Klasa V uzupełniła mikołajkową krzyżówkę, zaś szóstoklasiści popisali się znajomością historii Świętego Mikołaja. Prawdziwą zaś historię biskupa Mikołaja przypomniał ksiądz proboszcz Eugeniusz Habura.

Świetne wykonanie zadań sprawiło, że Święty Mikołaj wreszcie mógł przybyć. Wraz ze swoją świtą odwiedził wszystkie klasy.

Klasa „O”