Koktajlowy piątek

14 września 2018 roku w naszej szkole miał miejsce koktajlowy piątek. Była to przydatna lekcja dietetyki na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Prezentacja była prowadzona przez panią  Krystynę Kawę i uczniów klasy 7. Dowiedzieliśmy się, co należy jeść, aby było zdrowo. Dostaliśmy także wiele mądrych rad, jak zrobić koktajl samodzielnie w domu. Wystarczy niewielka ilość owoców i warzyw, a także sporo dobrych chęci. Pani Basia Moskalczyk przygotowała dla nas  kilka przepisów na koktajle . Mieliśmy także okazję spróbować jednego z nich. Całe spotkanie zakończyło się słowami :wybór należy do Ciebie. Tuż po zakończeniu spotkania, każda klasa zrobiła własny koktajl. Były one nie tylko pyszne, ale również niskokaloryczne i zdrowe. Już wiemy, czym możemy zastąpić pepsi i inne napoje słodzone, aby do naszego organizmu zostały dostarczone witaminy i substancje niezbędne dla prawidłowego rozwoju.
                                                                                                                                                                             Gabriela Błach