Piknik Rodzinny

Na sobotnie przedpołudnie 16 czerwca pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak też było.

Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed 14.00, a chwilę później  Dyrektor SP w Zdziarcu Piotr Masłyk otworzył festyn krótką przemową. Następnie mikrofon przejął debiutujący konferansjer z klasy II – Wojtek Janeczek i poprowadził część artystyczną dedykowaną wszystkim rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty. Piękne życzenia wyrażone zostały w wierszach, piosenkach i tańcach przygotowanych przez przedszkolaków oraz klasy pierwszą, drugą i trzecią. Były również kwiaty dla Mam, drobne upominki, a niekiedy nawet łzy wzruszenia. Wszystkie dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych – placu zabaw oraz boiska szkolnego, ale także z bardziej niecodziennych – na przykład malowania twarzy. Chętni uczniowie mieli  możliwość przejechania się quadem oraz prawdziwym wozem strażackim, bo nasi strażacy również nie zawiedli i byli obecni na uroczystości.  Dużą popularnością cieszyły się też zabawy prowadzone przez animatorów Piotra i Pawła.  Coś dla ducha  i intelektu też się znalazło, ponieważ odbył się kiermasz książek i każdy mógł kupić coś ciekawego. Byliśmy również świadkami spektakularnego wystrzału modelu rakiety, chętni mogli także poobserwować niebo poprzez teleskop, a całą imprezę z lotu ptaka obserwował dron.  Piknik Rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Rada Rodziców przygotowała fantastyczny bufet, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Były kiełbaski, ciasteczka, słodycze, lody, popcorn. Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia, a rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku – podziękować.