Wizyta Św. Mikołaja w szkole

6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tego dnia każde dziecko było grzeczne i z niecierpliwością oczekiwało wizyty Mikołaja. Apel rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenek dla gościa. Po chwili pojawił się on – z długą brodą, w czerwonym stroju i z workiem pełnym prezentów. W rolę pomocników wcielili się uczniowie klasy VIII. Mikołaj po ciężkiej podróży i chwili odpoczynku wręczył prezenty najmłodszym uczniom szkoły. Po zaproszeniu na lekcje, siwobrody gość odwiedził starsze klasy. Oprócz prezentów wręczył też rózgi, które mają przypominać uczniom, że do kolejnego spotkania mają być grzeczni, uprzejmi i pilni. Po otrzymaniu podarunków żaden z uczniów nie był smutny. Humory dopisywały wszystkim w tym wyjątkowym dniu.

W.W.