Jeszcze o cyberprzemocy

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem, dlatego już po raz drugi w tym roku szkolnym Pan Dyrektor zorganizował spotkanie z funkcjonariuszami policji w Radomyślu Wielkim. Tematem tego spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Nasi  goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób.  Pani Policjantka  zwróciła też uwagę na fakt, że nikt w sieci nie jest anonimowy. Podkreśliła prawne konsekwencje stosowania cyberprzemocy wobec innych.